Menu Zamknij

Pomoc Żywnościowa FEAD

NAJNOWSZE INFORMACJE

Dodatkowa dostawa żywności

Uwaga ❗❗❗Dodatkowa dostawa żywności Piątek 18 IX 2020 - rozładunek ok. 12:00 - 13:00 zapraszamy wolontariuszy do pomocy Żywność wydajemyPiątek 18 IX od 15:00 do 18:00Sobota 19 IX od 10:00

Sierpniowa (druga) wydawka żywności.

We WTOREK 18 sierpnia zapraszam wolontariuszy do rozładunku w godzinach 11.00-12.00 bo jak wiadomo nigdy nie wiadomo kiedy tir przyjedzie .  18 sierpnia WTOREK już zaczniemy wydawać od godziny 15.00

Planowana wydawka żywności

Kochani zaczynamy lipcową wydawkę żywności.We WTOREK 28 lipca zapraszam wolontariuszy do rozładunku w godzinach 12.00-13.00 bo jak wiadomo nigdy nie wiadomo kiedy tir przyjedzie . 28 lipca WTOREK już zaczniemy

Planowana wydawka żywności

UWAGA! Kwietniowa wydawka żywności. TRZECIA DOSTAWA PACZEK W PROGRAMIE POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ PONIEDZIAŁEK 27.04 2020 GODZINA 9.00 - 18.00 Wydajemy paczki dla osób ze skierowaniami od 1 do 100 WTOREK 28.04.2020

Planowana wydawka żywności

Kochani Ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem a co za tym idzie z zaleceniami służb medycznych, informujemy iż wydawka żywności planowana na 20 marca nie odbędzie się. Niestety

DRUGA DOSTAWA PACZEK W PROGRAMIE POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ

CZWARTEK 20 LUTY 2020 GODZINA 10 - 11 (jak zwykle nie wiadomo o której przyjedzie tir)ROZŁADUNEK - bardzo proszę o pomoc wolontariuszy przy rozładunku. Bardzo proszę o liczne przybycie wolontariuszy.

Pierwsza dostawa paczek w Programie Pomocy Żywnościowej Podprogram 2019

Może tym razem nareszcie uda się rozpocząć odbiór pierwszej części Pomocy Żywnościowej w Podprogramie 2019Wtorek 07 stycznia 2020 godzina 12-16 (jak zwykle nie wiadomo o której przyjedzie tir)Rozładunek - bardzo

UWAGA !!! GRUDNIOWA DOSTAWA ŻYWNOŚCI W PODPROGRAMIE 2019 ZOSTAŁA ODWOŁANA

Z przyczyn niezależnych ode mnie dostawy w grudniu NIE BĘDZIEProszę śledzić stronę fundacyjną na której pojawią się komunikaty kiedy planowany będzie transport w styczniu. Prawdopodobnie pod koniec 1 lub początek

Pierwsza dostawa paczek w Programie Pomocy Żywnościowej Podprogram 2019

Nareszcie zapraszamy po odbiór pierwszej części Pomocy Żywnościowej w Podprogramie 2019Poniedziałek 30 grudnia 2019 godzina 12-16Rozładunek - bardzo proszę o pomoc wolontariuszy przy rozładunku. Bardzo proszę o liczne przybycie wolontariuszy.

Rozpoczynamy rekrutację do udziału w Programie Pomocy Żywnościowej Podprogram 2019

Ponieważ wszystko wskazuje na to, że jednak uda się rozpocząć podprogram POPŻ 2019 jeszcze przed Świętami, zabieramy się do nadrabiania straconego czasu i ruszamy pilnie z zapisami.UWAGAPonieważ w porównaniu do

Uwaga, ważne dla zainteresowanych udziałem w Programie Pomocy Żywnościowej Podprogram 2019

Poniżej załączam informację jaka dotarła do na z Banku Żywności w Krakowie.I nie są to dobre wieści:Szanowni Państwo,Z przykrością informujemy, że rozpoczęcie podprogramu POPŻ 2019 opóźni się o kilka miesięcy.

Ostatnia dostawa paczek w Programie Pomocy Żywnościowej Podprogram 2018

Zapraszamy po odbiór ostatniej przed wakacjami, części Pomocy Żywnościowej w Podprogramie 2018Wtorek 4 czerwca 2019 godzina 12-16TYLKO Rozładunek - bardzo proszę o pomoc wolontariuszy przy rozładunku. Bardzo proszę o większe

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących.
Program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający:

1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
1.056 zł dla osoby w rodzinie.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy:


•    Zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności.
•    Jeśli spełniamy wskazane kryteria, otrzymujemy skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

Pomoc żywnościowa w gminie Łukowica przekazywana jest za pośrednictwem w współpracującej z Bankiem Żywności w Krakowie Organizacji Partnerskiej Lokalnej – Fundacja Równi wobec Życia. Pomoc udzielana jest w formie paczek żywnościowych lub posiłków.

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE

W ramach programu realizowane są również zajęcia dla osób zakwalifikowanych do projektu. Mają on formę bezpłatnych szkoleń lub warsztatów dotyczących:
•    Przygotowania posiłków,
•    Dietetyki oraz zdrowego odżywiania,
•    Sprawnego zarządzania budżetem domowym,
•    Zapobiegania marnowaniu żywności.

Działania realizowane są przez Bank Żywności w Krakowie w siedzibie OPL lub w miejscu wyznaczonym przez organizację. Uczestniczą w nich podopieczni, którzy zostali zakwalifikowani do otrzymania pomocy żywnościowej, w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Terminy oraz miejsca realizacji warsztatów znajdują się na stronie internetowej Banku Żywności w Krakowie.

Do udziału w działaniach towarzyszących ma prawo każda osoba, która otrzymała skierowanie z OPS do odbioru wsparcia żywnościowego w ramach POPŻ.

PODPROGRAM 2019
 
Podprogram 2019  jest kontynuacją poprzednich Podprogramów. Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach towarzyszących.

OKRES WYDAWANIA ŻYWNOŚCI: grudzień 2019 – lipiec 2020

ZASADY PRZEKAZYWANIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH:

Pomoc żywnościowa jest przekazywana osobom najbardziej potrzebującym w formie paczek żywnościowych lub posiłków:
Paczka żywnościowa – to minimum kilka artykułów spożywczych (co najmniej 3) składających się z różnych grup towarowych wydawanych jednorazowo, a wchodzących w skład zestawu.
Posiłek – to każde danie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek lub kolacja) przygotowane w OPL np. jadłodajniach, schroniskach, noclegowniach dla osób bezdomnych,
z wyłączeniem świadczenia usług firm zewnętrznych (np. catering).

Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2019 obejmuje żywność o łącznej wartości ok. 50,5 kg na osobę, w tym:

1. Artykuły warzywne i owocowe:

1) groszek z marchewką 3,2 kg,
2) fasola biała 3,2 kg,
3) koncentrat pomidorowy 1,28 kg,  
4) buraczki wiórki 1,05 kg,
5) powidła śliwkowe 1,80 kg,
6) sok jabłkowy klarowany 4l

2. Artykuły skrobiowe:

7) makaron jajeczny 4,50 kg,
8) makaron kukurydziany bezglutenowy 1 kg,
9) ryż biały 3 kg,
10) kasza gryczana 1,50 kg,
11) herbatniki maślane  0,80 kg,

3. Artykuły mleczne:

12) mleko UHT 7 l,
13) ser podpuszczkowy dojrzewający 2 kg,

4. Artykuły mięsne:

14) szynka drobiowa 2,70 kg,
15) szynka wieprzowa mielona 1,80 kg,
16) pasztet wieprzowy 0,48 kg,
17) filet z makreli w oleju 1,53 kg,

5. Cukier:

18) cukier biały 4kg,

6. Tłuszcze:

19) olej rzepakowy 4 l,

7. Dania gotowe:

20) gołąbki w sosie pomidorowym 1,70 kg.


Podsumowanie Podprogramu 2018


W ramach Podprogramu 2018 Fundacja Równi wobec Życia objęła wsparciem żywnościowym 2007 osób przekazując 104,5702 ton żywności w formie 11724 paczek.

Podsumowanie Podprogramu 2017

W ramach Podprogramu 2017 Fundacja Równi wobec Życia objęła wsparciem żywnościowym 2052 osób przekazując 117,46932 ton żywności w formie 14439 paczek.

Podsumowanie Podprogramu 2016

W ramach Podprogramu 2016 Fundacja Równi wobec Życia objęła wsparciem żywnościowym 1446 osób przekazując 88,99352 ton żywności w formie 8641 paczek.

Podsumowanie Podprogramu 2015

W ramach Podprogramu 2015 Fundacja Równi wobec Życia objęła wsparciem żywnościowym 1085 osób przekazując 117,9136 ton żywności w formie 6440 paczek.

We współpracy z Bankiem Żywności dla osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono warsztaty edukacyjne: kulinarne, żywieniowe, ekonomiczne oraz dotyczące marnowania żywności.
Dodatkowo Fundacja Równi wobec Życia realizowała działania towarzyszące niefinansowe takie jak: organizacja staży zawodowych w ramach programów aktywizacji, porady z zakresu prawa, porady jaki i gdzie szukać informacji na temat przepisów szczegółowych, pomoc w redagowaniu pism urzędowych (wnioski, odwołania, podania itp.), pomoc w opanowaniu podstawowych umiejętności informatycznych, szkolenia w posługiwaniu się komputerem i internetem.

Ważne adresy i informacje o Programie realizowanym przez Fundację Równi Wobec Życia

CoGdzieSposób powiadamiania
Magazyn odbioru
Pomocy Żywnościowej
Dawny sklep spożywczy na stacji benzynowej w Świdniku

Świdnik 137
Poszczególne grupy  odbiorców są powiadamiane za pomocą informacji na naszej stronie internetowej (strona glówna – Najnowsze Informacje).  Tylko w szczególnych wypadkach będziemy powiadamiać telefonicznie i, lub sms.
Informacje o terminach odbioru są dodatkowo wywieszane na tablicy ogłoszeń GOPS w Łukowicy i na internetowej stronie Fundacji Równi Wobec Życia

Uwaga! Proszę pamiętać o odświeżaniu zawartości strony !
 (www.rowni.org)
Działania Towarzyszące współfinansowane z Programu Operacyjnego PŻBudynek zabudowań podworskich w Łukowicy – pomiędzy muszlą koncertową a sklepem ogrodniczym, koło parku.

Łukowica 566
Informacja o planowanych działaniach towarzyszących znajduje się na naszej stronie internetowej www.rowni.org
Informacje o terminach działań towarzyszących jest przekazywana osobom zainteresowanym telefonicznie po wpisaniu się na listę chętnych do udziału w warsztatach i spotkaniach. Dodatkowo publikowana jest na naszej stronie www.
Działania Towarzyszące finansowane ze środków własnych fundacjiBudynek zabudowań podworskich w Łukowicy – pomiędzy muszlą koncertową a sklepem ogrodniczym, koło parku

Łukowica 566
Informacja o planowanych działaniach towarzyszących znajduje się na naszej stronie internetowej www.rowni.org
Informacje o terminach działań towarzyszących jest przekazywana osobom zainteresowanym telefonicznie po wpisaniu się na listę chętnych do udziału w warsztatach i spotkaniach. Dodatkowo publikowana jest na naszej stronie www.
Rekrutacja do udziału w Programie Pomocy ŻywnościowejGminny, Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy, Fundacja Równi Wobec Życia – biuro Świdnik stacja benzynowa.Informacje o Programie Pomocy Żywnościowej dostępne są w GOPS Łukowica, w siedzibie Fundacji Równi Wobec Życia w Łukowicy, na stronie internetowej MPiPS, na stronie internetowej www.rowni.org, u prezesa fundacji (Marek Mikuś)

Informacje dla zainteresowanych

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa jest programem finansowanym w większości przez Unię Europejską. 

Osoby które zostały zakwalifikowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy otrzymują paczki żywnościowe w których znajdują się różne produkty z listy wymienionej powyżej w informacji FEAD. 

Produkty które osoby zakwalifikowane otrzymują są przez Nas (Fundacja Równi Wobec Życia) przywożone z Krakowa z Banku Żywności,którego jesteśmy Organizacją Partnerską. 

Produkty spożywcze spełniają ściśle określone standardy, mają w większości długi termin przydatności do spożycia. 

Skierowania które Państwo otrzymują zachowują swoją ważność NA CAŁY PODPROGRAM !

UWAGA

Ci którzy mają przyznane świadczenia rodzinne lub inne z GOPS Łukowica NIE wypełniają oświadczeń majątkowych. Nowe skierowania ważne na cały podprogram będą wystawiane przez GOPS BEZ konieczności wizyty w GOPS Łukowica.
Osoby które NIE pobierają swiadczeń z GOPS Łukowica muszą jak najszybciej pojawić się w GOPS i wypełnić oświadczenie o wysokości dochodów w rodzinie. Dopiero wówczas mogą otrzymać skierowanie. Możliwe jest także wypełnienie oświadczenia majątkowego w trakcie wizyty w fundacji bez konieczności  wizyty w GOPS.

Osoby które jeszcze nie otrzymywały pomocy żywnościowej LUB podlegają terytorialnie pod inny Ośrodek Pomocy Społecznej niż GOPS Łukowica, proszone są o zgłaszanie się do Fundacji w celu uzyskania informacji o procedurze uzyskania skierowania.

Ważne adresy i telefony

Gminny Ośrodek pomocy Społecznej

34-606 Łukowica

tel. 18 333 50 66

opsluko@pro.onet.pl

 

Bank Żywności w Krakowie
33-701 Kraków ul Zabłocie 20/22
tel. 12 257 00 05
bz.krakow@bankizywnosci.pl

Fundacja Równi Wobec Życia
34-606 Łukowica 411
tel. 512 207 775
fundacja.rwz@gmail.com

Mapka

Zabudowania Podworskie (miejsce spotkań i warsztatów):
Łukowica 566

Stacja benzynowa Świdnik (magazyn odbioru żywności):
Świdnik 137